British Airways v současnosti třetí největší letecká společnost v Evropě byla založena v roce 1924. Tato největší letecká spočnost sídlící ve Velké Británii zajišťuje nejvíce leteckých spojení po Evropě i nejvíce transatlantických letů. Flotila letadel Boeing – zastoupen je hlavně největší model Boeing 747 (Jumbo Jet) a Airbus má svou domovskou základnu na letištích London Heathrow a London Gatwick.

British Airways přepraví každoročně více než 30 miliónů pasažérů, v rekordním roce 2002 to pak bylo dokonce více než 40 miliónů cestujících.

British Airways spolu s Aerolinkami Air France byly až do tragické nehody v roce 2003 také provozovatelem nadzvukového dopravního letounu Concorde na lince Londýn – New York. Díky vysoké rychlosti zkrátili standartní dobu letu na polovinu.

Díky mimořádným předsezóním a posezóním nabídkám výhodných letenek jsou British Airways populární i mezi českými cestovateli. Na letiště London Gatwick se dá totiž velmi levně dopravit s low cost airlines a odtud plynule pokračovat do celého světa.