Největší nízkonákladový letecký přepravce v Evropě, to jsou aerolinky Ryanair. Tato irská společnost disponuje flotilou 232 letadel typu Boeing 737-800 a dalších 82 letadel stejného typu má objednáno v roce 2012. Ryanair provozují více než 1100 aerolinek mezi 162 letišti v 24 zemích Evropské unie, Maroku, Chorvatsku a Norsku.

Do širšího povědomí vstoupila tato letecká společnost v roce 2007, kdy ve speciální cenové akci prodávala letenky za 1 eurocent! Letenky tak byly v podstatě skutečně zadarmo. Touto agresivní cenovou politikou společnost válcuje konkurenci a stává se nejrychleji rostoucí leteckou společností na světě. V roce 2007 přepravil Ryanair přes 50 milionů cestujících. O rok dříve to bylo 42 miliónů cestujících.

Jako základna pro obří flotilu letadel slouží letiště Dublin International Airport. Největším letištěm kde Ryanair operuje je pak Stansted Londýn. Určitě se Vám vyplatí sledovat akční nabídky této společnosti, díky rozsáhlé síti leteckých linek a mimořádně výhodným cenám letenek je společnost jednou z nejoblíbenějších v České republice.