Zima v Čechách pro vás není to pravé ořechové? Co takhle dovolená na prosluněné Floridě jen za 13 790 Kč? TAP Air Portugal nyní za tuto příjemnou cenu nabízí zbytek svých zpátečních letenek Praha – Miami a to na období mezi lednem až březnem, kdy u nás ještě vládnou mrazy, nebo rozmočené bahno. Pokud vás nabídka zaujala, neváhejte a rezervujte si své místo zde co nejdříve, aby jste z dostupných termínů sestavili co nejlepší dovolenou.

Město je centrem celosvětového významu z pohledu ekonomiky, dopravy, kultury, vzdělání, médií, umění, zábavy a mezinárodního trhu. V Miami se nachází významný přístav a letiště, díky kterým se mu také říká Brána do Ameriky. V centru města je největší koncentrace mezinárodních bank v celých Spojených státech. K masivnímu růstu počtu obyvatel došlo především v posledních 50 letech díky emigrantům z Latinské Ameriky, kteří dnes tvoří 65 % obyvatel města a zasloužili se i o to, že zde mezi jazyky převládá španělština.
Prvními obyvateli oblasti dnešního Miami byly původní Američané již před 10 000 lety, při příchodu prvních Evropanů zde žil kmen Tequestů. Prvním stálým osadníkem zde byl na počátku 19. století Pedro Fornells z Menorky. Za zakladatelku Miami je považována Julia Tuttle, která zde vytvořila rozsáhlé plantáže a zasloužila se o rozvoj železniční dopravy v oblasti. Během 20. století došlo k obrovskému růstu populace města a celé aglomerace. Na konci století se Miami dostalo do finanční krize, což napravila až nová správa zvolená roku 2001.