Na pátek jsme si pro všechny naše čtenáře připravili velice zajímavou nabídku na zpáteční letenky Praha – Bangkok od společnosti Finnair za necelých 13 000 kč! Dovolenou je možné naplánovat od půlky dubna až do konce června, přičemž právě v červnu přepravce nabízí až 25 možných odletových dní! V případě, že vás dnešní nabídka zaujala, tak neváhejte a rezervujte si své místo na palubě zde

Bangkok, neboli Krung Thep („Město andělů“), je hlavní město Thajska, jedno z předních světových středisek turistického ruchu. Vlastní město má plochu 482 km² (tedy zhruba stejně jako Praha) a k 1. lednu 2005 čítá 5 104 475 obyvatel. Celá provincie Bangkok pak má 1 565,2 km² a 9 751 492 obyvatel. Bangkok je směsicí luxusních drahých domů, residencí, tržišť, rušné dopravy, krásných buddhistických chrámů, které vyzařují klid a pohodu. Mezi nejnavštěvovanější místa patří: staré královské město, královský palác a v jeho komplexu královská kaple Wat Phra Kaeo, palác Vimanmek ve čtvrti Dusit, který je celý postaven z pozlaceného týkového dřeva (původně byl vybudován v roce 1868 jako letní sídlo královské dynastie na ostrově Ko Si Chang nedaleko Pattayi, ale v roce 1901 byl přenesen do Bangkoku), čínské město, Národní muzeum, Sanam Luang, palác Wang Na, chrám ležícího Buddhy, čtvrť Dusit a spousty jiných atrakcí. Kdo miluje nákupy, určitě by neměl vynechat náměstí Siam.

Mezi další zajímavá místa patří:
Wat Phra Kaeo – je částí Královského paláce a jedná se o nejvýznamnější chrám v zemi. Představuje jednu z nejúžasnějších staveb Thajska. Je zde uložen Smaragdový Buddha (nejposvátnější symbol Thajska) v Královské kapli.
Čínské město – jedno z nejrušnějších, nejbarevnějších částí Bangkoku. Úzké uličky plné krámů a tržišť.
V indické čtvrti Pahurat , kde je také velké množství bazarů a kde to žije ve dne i v noci, stojí také druhý největší sikhský chrám mimo Indii.
Letiště Bangkok-Suvarnabhumi je jedno z největších na světě.