figurë

Zbuloni bukurinë e vërtetë e Sri Lankës janë plot me gurë të çmuar, TEAS aromatike dhe blends kulturat dhe historinë e ndryshme. Kjo është një ishull me njerëz miqësore, bimësi të larmishme dhe plazhe me rërë të lahet detin blu. Sri Lanka është e vendosur në afërsi të Indisë dhe është ndoshta ishulli më i bukur në botë. Ka pret një pasuri e trashëgimisë kulturore të kulturave të lashta dhe bashkëkohore, parqet kombëtare me florë dhe faunë të ndryshme dhe të rralla. Dhe jo për asgjë që thotë se Sri Lanka vendit të qeshur njerëzit. Tani për çmimin unik prej 12 000 CZK. 96px-Satmahal_Prasada Temple Satmahal Prasada

  • Tags:

Pak vende në botë ngjall një atmosferë romantike si një Zanzibar ekzotike. Plazhet e pacenuar tropikale, aroma e erëza dhe rrugët simpatik e Stone Town për të vizituar çdo vit të tërhequr turistë nga e gjithë bota. Zgjidhni nga katalogu ynë dhe fluturojnë larg me ne në Zanzibar shumë. Xhevahir i Oqeanit Indian mund të mburret një përzierje të ndryshme të kulturave, kushte të shkëlqyera për scuba diving në mesin e shkëmbinj nënujorë koral dhe plazh të bardhë mbi plazhet e pafund. Tani për çmimin më të mirë 10 484Kč. index1

  • Tags:

Athinë - në kryeqytet, ju mund të zgjidhni nga një shumëllojshmëri të tërheqjet. Në radhë të parë, natyrisht, qëndron të Akropolit, ndoshta monumenti më i rëndësishëm lashtë ndonjëherë. Ajo qëndron mbi një kodër, sikur në roje mbi Athinë, të dukshme pothuajse kudo. Ajo është kurorëzuar nga Partenoni, e cila kishte qenë vendosur një statujë të madhe të Pallas Athinë skulptorit FIDIA, një nga mrekullitë e lashta të botës. Tani për një çmim të veçantë 2 490 CZK. 250px-Athens_Montage_2

  • Tags:

Paris, një qendër e madhe e Francës, është një i njohur globalisht dhe jo i kërkuar pas vetëm qytetin turistik. Çdo vit këtu rrjedh një turmat bollëk nga e gjithë bota të cilët janë në kërkim për punë apo thjesht kalojnë kohën e lirë për një vizion të mësuar në lidhje me vende të reja dhe zbulimin e kaluara e lashtë Kjo është një qytet i madh që ka shumë për të ofruar të gjithë. Tani për një çmim të veçantë 3 590Kč. 250px-Paris _-_ Eiffelturm_und_Marsfeld2

  • Tags:

Varshavë është kryeqyteti i Polonisë. Ky qytet i mrekullueshëm plot kontraste kombinon zhvillimin modern urban dhe arkitekturës historike. Pallatet, kishat dhe mrekullitë arkitektonike janë thurur me sheshe te bollshme, parqe dhe kopshte urbane. Varshava është e vendosur në arrin të mesme të lumit Vistula në Varshavë basenit një sipërfaqe prej më shumë se 517 kilometra katrorë. Ajo jeton në gati dy milionë banorë të saj, dhe çdo vit është vizituar nga më shumë se tetë milion turistë. Tani për çmim të mirë prej 2 590Kč. 250px-Warsaw7ob

  • Tags:

Hong Kong është një qytet kinez që për bukurinë e saj, atmosferë unike dhe mikpritjen e banorëve lokalë tërheq gjithnjë e më shumë turistë. Dhe pikërisht për këtë arsye krijuar faqe të dedikuar për këtë qytet simpatik plot informata praktike dhe tërheqjet lokale. Këtu do të gjeni këshilla për udhëtime interesante, të mësojnë për historinë e Hong Kongut, ju do të zbuloni se çfarë specialitete mund të jenë të gëzuar këtu dhe sa do të kushtojë strehim në një nga hotelet lokale të njohur. Tani për çmim të shkëlqyer të 10 135Kč direkt nga Budapesti. Hong_Kong_Skyline_Restitch _-_ Dec_2007

  • Tags:

Kryeqyteti i Italisë, Roma është një nga qytetet më të vjetra në Evropë. Ndoshta çdo fëmijë ka të paktën një çelës që do të shkojnë në Romë për Koloseu apo vendi më i vogël në botë, Vatikan. Qyteti historik është një qendër e edukimit, modës, kulturës dhe temperamentin italiane. Zbuloni të gjithë bukurinë e Romës dhe rajonin e saj Lacie. Tani për çmim të mahnitshme 2 190Kč. 250px-Barcelona_collage

  • Tags:

Barcelona është kryeqyteti i Katalonisë, në të njëjtën kohë ajo është edhe kryeqyteti i provincës eponymous. Ajo shtrihet në bregdetin e Mesdheut në verilindje të Spanjës. Qyteti i dytë më i madh spanjoll Madrid. Ajo është e njohur edhe në sajë të ndërtesave të saj origjinale arkitekti Antoni Gaudi dhe bashkëkohësit e tij. Kryepeshkop Barcelonës, ka disa universitete dhe kolegje teknike dhe shkolla të biznesit, si dhe një numër të bibliotekave të mëdha. Tani për një çmim të shkëlqyer 3 590Kč. 250px-Barcelona_collage

  • Tags:

Një vend i vendosur në kufirin e Atlantikut dhe bregdetin mesdhetar të Afrikës së Veriut ishte në vitin 1956 në duart e kolonialistëve francezë. Një vit më vonë filloi epoka e mbretërve, i cili, pavarësisht nga dispozitat e Parlamentit i takon pushtetit kryesore. Vendi Suni paraqit kohët e fundit një sërë reformash, por vazhdon të përballet me probleme ekonomike dhe sociale. Tani, për një çmim të madh prej 1 781Kč. Qyteti i bukur dhe me erë të Essaouira. Marok

  • Tags:

Kuba ofron gjithçka ishujt e tjerë të Karaibeve - dielli, deti, plazhe me rërë dhe një atmosferë të lumtur. Kur ju thoni Kuba, shumica e njerëzve me siguri do të mbani mend revolucionarët Fidel Kastro dhe Ernesto Che Guevara, energjisë akuzuar muzikë, ushqim të shijshëm, puro, rum dhe e vërtetë Karaibet shkëlqim makinat e vjetra amerikan cruising rrugën kubane. Tani për një çmim të veçantë 14 450Kč. maxi, Kuba, VRA202,6

  • Tags: