image

Author Archive

Frankfurt është qyteti i pestë më i madh në Gjermani. Frankfurt është një qytet multikulturor, në të cilin banorët e 180 vendeve, përqindja e të huajve vlerësohet të jetë një e katërta e popullsisë së përgjithshme. Frankfurt është i njohur edhe si qyteti me peshën më të madhe singels- më shumë se gjysma e familjeve kanë vetëm një anëtar. Frankfurt është banka dhe këmbimit metropol më të rëndësishme të Evropës. Tani për çmim të mahnitshme 4 390 CZK. frank

  • Tags:

Barcelona është konsideruar si një qytet me rëndësi botërore në sektorin e financës, tregtisë, biznesit ndërkombëtar, media, argëtuese dhe artet. Shëtitje nëpër rrugët e Barcelonës, ku është një nga portet më të rëndësishme të Evropës dhe të përpiqemi të imagjinojmë se sa larg të nisë një udhëtim të gjatë nëpër oqean. Në fund të fundit, ju nuk duhet të paraqesin në një port, të ndjehen të lirë për të kryesuar nga në plazh ... Barcelona është një qytet i hapur për ju! Tani për çmim të mahnitshme 4 890Kè. barelona

  • Tags:

Sharm El Sheikh, një vendpushim gjallë në pjesën jugore të gadishullit Sinai, i takon në listën e destinacioneve të pushimeve në mesin e disa prej më të mirë dhe më të popullarizuara. Dhe nuk është çudi. Tërheq vizitorët e saj bregdetit artë, ujë të qartë të Detit të Kuq, dielli pafund, natyra e keqe, rehati të përsosur dhe karakterin e saj evropiane. Sot ju do të vështirë të besoj se ishte e Sharm El Sheikh ende në vitet '60 e komunitetit të qetë dhe të përgjumur peshkimit. Tani për çmimin e veçantë të 350 CZK 8. Egjipt

  • Tags:

Vështirë se ndonjë kryeqyteti botëror është më shumë si Babilonia e lashtë multikulturore se Nju Jork. Një qytet ku njerëzit vijnë së bashku nga të gjitha qoshet e botës dhe nga sferat e ndryshme të jetës. New York është mishërim i ëndrrës amerikane. New York nuk është vetëm qendra e tregtisë botërore, por edhe një qendër e artit, kulturës, sportit dhe industri të tjera. Dallohet për arkitekturën e saj, e cila është tipike për rritje të lartë ndërtesa. Banorët e saj përfaqësojnë një shumëllojshmëri të botës etnike. Tani për një çmim shumë të mirë 10 990 CZK. newyork

  • Tags:

Brazili është një vend i bukur dhe të ndryshme që me siguri do të japë atmosferën e saj. Shumica e zonës është e vendosur në Amazon pellgun, ku qyteti janë të lidhura me ajër ose ujë rrjedhave, rrugët nuk ekzistojnë këtu. Kryeqyteti zyrtar është Brazilias, edhe pse shumica e institucioneve, bankave dhe ambasadat janë të përqendruara në një nga qytetet më të mëdha të botës Rio de Janeiro, tërheqje e madhe është me famë botërore karnaval. Me Argjentinën është e ndarë në disa nga ujëvarat më të bukura në botë - Iguazu. Tani për çmim të volitshëm prej 14 590Kč. brazilie Niemeyer ndërtimi i famshëm

  • Tags:

Tunizia është një vend i bukur, në qoftë se ju e doni ekzotike, mbishkrime arabe, njerëzit merry panxituar, të marrë një sy. Edhe pse në shikim të parë Tunizi shijshme për syrin, nuk ka shumë të gjelbër, gjithçka është gri, kafe, shtëpitë e bardha me blu dhe tani i shumëngjyrëshe dritare për turistët është ndoshta tërheqja më e madhe e Sahara. Tunizianët janë të qeshur njerëzit, në asnjë nxitim për të marrë kudo në këtë udhëzim ndryshojnë nga, ose janë krejtësisht të njerëzve të zakonshëm. Tani për çmim të veçantë të 5 890Kè. tunisko_hammamet

  • Tags:

Bangkok, kryeqyteti i Tajlandë, gjithashtu e quajti qytetin e engjëjve është e vendosur në lumin Phraya Chao afër gojës së saj në Gjirin e Tajlandë. Popullsia Bangkok vetëm mund të vlerësojnë dhe është diçka rreth 9 milion. Bangkok është qyteti universale, ju mund shoku dhe të qetë në të njëjtën kohë. Bangkok nuk është vetëm një, ata janë në thelb dy Bangkok: Bangkok në Bangkok në natën. Bangkok është një nga qytetet më të gjallë në botë. Ka tregjet ku ju do të ndjehen si në qoftë se dikush shkon në kohë rreth 100 vjet më parë, qendra moderne tregtare, natës të gjallë, shumë e tempujve dhe vendeve turistike të cilat ju nuk duhet të humbasë. Kapërcyer bllokimit të trafikut në taksi lumi, Skytrain moderne apo metrosë luks. Tani për çmim unbeatable e 12 176Kč. Bangkok_skytrain_sunset

  • Tags:

Partitë e pafundme plazh, vallëzimi egra gjithë natës, marihuanë, hashashi dhe valle droga. Kjo dukej si një indian në Goa të 60-80 vjet, kur qendra kozmopolit e hippies dhe lirë mendimtarëve nga e gjithë bota. Edhe pse kjo lavdi krahinë Goa ka venitur pak, por këtu shkon shumë udhëtarëve të vazhdojë. Tani për çmimin e veçantë të 6 000 CZK. 220px-India_Goa_Chapora_River_Sunset_Palmtree

  • Tags:

Sunshine gjatë gjithë vitit, ndërtesa më e lartë në botë, plazhet me plazh të bardhë dhe restorantet më të mira. Dubai është një vend unik për të kaluar pushimet në kohë e mirë dhe hotelet absolute rehati. Nëse ju dorëzohet lounging në plazhet ju presin për aktivitete interesante që ju duan. Gëzojnë pazar në Souk Gold, tregu më i madh në Lindjen e Mesme. Tani për një çmim të madh 490Kč 10.

250px-DubaiSkyscrapers2

  • Tags:

Në bregun e djathtë të lumit Tejo, me histori legjendare detar që ka bërë Lisbonës port i madh në botë dhe qendra që lidhet në perëndim, Brazili në lindje dhe Indinë perëndimore. Pas tërmetit vitin 1755 u ri-ndërtuar qendër Pombaline në stilin klasik, gëzojnë restorantet shumë dhe kafenetë. Tramvaj Lisbonës ju e dini, shëtitje ose një dalje në det përgjatë lumit Tejo. Monumentet kryesore janë simbole të zgjerimit detare - Kulla e Belem, Manastiri i Shën .. Jerome, Zbulimet Monument i dedikuar për të marinarëve të mëdha portugeze, kështjellë Shën mesjetare. George me një pamje të bukur ose Se Katedralen nga shekulli i 12. Tani për çmim të mahnitshme 110Kč 6.

nocni-Lisbonës

  • Tags: