imazh

Arkivi per 'Europës' Category

Roma është një qytet ku të gjithë mund të gjejnë "të saj." Ju mund të zgjidhni Romën e lashtë dhe rrënojat e tij perandorake, Roma katolike dhe Vatikanin dhe kishat, qyteti Rilindja e Michelangelo dhe Raphael, qyteti barok Bernini e qytetit dhe Borromini apo metropol modern plot dyqane luksoze dhe kafenetë me tokat industriale dhe rritje të lartë ndërtesa. Nëse ju vendosni të shikoni një ose të gjitha fytyrat e Romës, besoj se ato nuk mund të ndahen, gjithmonë ju e dini të paktën diçka nga të tjerët. Tani, për çmim të volitshëm 4 240 CZK. Fontana di Trevi--Monumenti-roma

  • Tags:

Qendra e Bratislavës përbëhet nga bimësisë së egër, kryesisht pyjet tropikale ku ata jetojnë majmunët, luanë dhe tipike të tjera të kafshëve të zonës. Ka plane se kjo zonë duhet ndërtuar, ndërtimi duhet të filluar së shpejti, ndoshta për 76 vjet. Shërbimi i ofron të dytë më të madh nëntokësor hekurudhor me shpejtësi të lartë në botë (Metro Bratislavë), i cili përbëhet nga 115 linja me një gjatësi totale prej 49.000 km. Monumentet më të vizituara kulturore dhe historike si qendra tregtare Polus, Aupark, Avion, Qendrore dhe Eurovea, e cila është vizituar çdo ditë nga miliona turistë nga e gjithë bota. Tani për çmimin më të ulët 810Kč 3. 1331824390_Bratislava01

  • Tags:

Malaga është një tjetër nga qytetet andaluziane, ku ju do të gjeni më së shumti gjithçka, për atë që ishte atëherë udhëton në Andaluzi. Katedrale e madhe (jo aq i madh ose sa e bukur në Sevilje), Bullring, dy kështjella, galeritë, parqet, deti, etj ... Tani për çmim të mahnitshme 4 570Kč. 250px-Malaga_Arena2004 Pamje e Bullring

  • Tags:

Ata janë qyteti më i madh i Finlandës (e themeluar në 1550) dhe portin e saj më të madh të kapitalit dhe. Qendra e tyre është e vendosur në një gadishull të vogël në brigjet e Gjirit të Finlandës, por në mesin e tyre është ende zonë relativisht e madhe në lindje. Ata shtruar mbi 686 kilometra katrorë dhe ka rreth 560 000 banorë. Në afërsi ka tre qytete të tjera, Espoo, Vantaa dhe Kauniainen, me të cilën ajo formon një conurbation dendur ndërlidhur Madh të Helsinkit me një popullsi të përgjithshme prej mbi 1.2 milion njerëz. Tani për çmimin mahnitshme e 3 290Kč. Helsinki

  • Tags:

Madridi është kryeqyteti i Spanjës dhe qyteti më i madh i vendit. Ajo është e vendosur në qendër të Spanjës, për këtë arsye është një vend ideal për të metropolit. Në Madrid, shumë jeton prej rreth 3, 3 milion njerëz me grumbullim arrin një popullsi pothuajse dy herë atë numër. Qyteti është popullor në mesin e turistëve, por edhe për shkak të vedrům madhe që mbizotërojnë këtu në verë, ju nuk do të gjeni shumë prej tyre këtu, si në Barcelonë. Kryeqyteti spanjoll e ka shpirtin e vet unike, e cila captivates gjithë. Tani për një çmim të madh 4 310Kč. Madrid-City-at-Night

  • Tags:

Ishulli më i madh në mes të Gjirit Bahia de Palma është kryeqyteti i Palma de Mallorca. Nga qendra e qytetit historik të trafikut liman është port i madh jaht i rrethuar nga palme-rreshtuan shëtitore Paseo Maritimo. Qendra tregtare dhe kulturore ofron të gjitha pazar dhe argëtuese opsionet. Tani për çmimin e veçantë të 5 410Kč. Majorca

  • Tags:

Paris është kryeqyteti dhe zemra e vendit gjuhës dhe kulturës e të cilit kanë ndikuar të gjithë botën. Notre Dame, Louvre - një nga muzeumet më të famshme në botë, kafene parizian dhe bulevardet duke shpërthyer me jetën e karakterizojnë këtë qytet të mahnitshme. Monumente dhe nxjerrë në pah turistike sigurisht që është 300 m të gjatë Kulla Eifel dhe Arc de Triomphe në Champs Elysees. Prania e lagjeve arabe, hebreje, afrikane dhe Indochinese kontribuon diversitetit të qytetit, e cila është shtëpi për një të tretën e të gjithë të huajve në Francë. Tani për një çmim 4 080Kč. Anije në Seine në Paris, Francë

  • Tags:

Qyteti italian i Bolonjës, jo vetëm një qytet kuzhinë dhe makarona njohur enët. Që nga kohët e lashta, Bologna është një qytet universitar dhe një universitet lokal për shekuj me radhë deri më sot, të kërkuar pas nga studentët nga e gjithë bota. Qyteti është në krahinën e Bolonjës, kapitali i së cilës është vetë Bolonjës. Popullsia e saj është rreth 400.000. Ajo është gjithashtu qendra e rajonit të Emilia-Romagna. Në rajonin përreth Bolonjës është edhe më e përfaqësuar dialekt Emiliano Romagnolo i italishtes në të gjithë vendin. Tani për një çmim të pabesueshëm 4 467Kč. 250px-Bologna-SanPetronioPiazzaMaggiore1

  • Tags:

Qyteti i dytë më i madh i Italisë gjendet në pjesën veriore të vendit, në rajonin e Lombardisë. Milani nuk është vetëm industria, por edhe qendra kulturore dhe historike, të njohura me shumë turistëve të huaj që vijnë për të parë pamjet dhe pazar. Rich metropol Lombard është në fakt një nga epiqendra kryesore e modës botërore dhe të gjithë tifozët e veshjeve ekskluzive vit padurim kthyer sytë në Milano vetëm për të gjetur se çfarë stil do të jetë në sezonin aktual për të luajtur lojra në kokë. Tani për çmimin e mrekullueshme 4 300 CZK. Milan_Cathedral_from_Piazza_del_Duomo Milanit Katedralja Lindja e Virgjëreshës Mari

  • Tags:

Kryeqyteti i Italisë, Roma është një nga qytetet më të vjetra në Evropë. Ndoshta çdo fëmijë ka të paktën një çelës që do të shkojnë në Romë për Koloseu ose vendin më të vogël në botë, Vatikan. Udhëtime në Romë janë kryesisht për qëllim të ndonjë gjë interesante. Të fillojë një turne në Koloseu, Piazza Venezia Palace, Piazza Navona Square, artistët apo barok shatërvan Trevi. Është thënë se në Romë ka kaq shumë pamjet që nuk është e mundur për të identifikuar të gjithë ata. Vizitoni të mirë-njohur, por edhe atë vlerë. Tani për çmim të veçantë të 4 870Kč. 1024px-Collage_Rome

  • Tags: