imazh

Arkivi per 'Fluturimet' Category

Kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Suedisë, Stockholm është e vendosur në brigjet e liqenit Mälaren quajtur, në vendet ku liqeni i fundit takon detin. Qendra e qytetit është e vendosur në katërmbëdhjetë ishuj dhe kështu mori emrin e tij. Aksioneve mund të përkthehet si të mirat dhe Holm si një ishull. Edhe pse Stockholm është e vendosur pothuajse në jug të vendit, ka një përvojë verë mundur osmnáctihodinové ditëve kalimtare dhe netë, gjatë së cilës dielli pothuajse snaps horizontin. Tani për çmimin më të mirë 3 990 CZK. 250px-Stockholm_lead_image

  • Tags:

Londër, një nga metropolet botërore, ofron të gjithë turistët numër të pafund të përvojave. Është e deri tek ju nëse do të qëndrojnë në kryeqytetin e Mbretërisë së Bashkuar të vendosen për të vizituar monumentet famëkeqe, ose më mirë të zgjedhin për të dini jetën ndryshme të popullsisë aktuale të qytetit të gjallë multikulturore mbi Thames. Çfarëdo opsionin, të jetë i sigurt se Londra nuk do të zhgënjej. Tani për një çmim shumë të mirë 4 390Kč. 250px-London_collage

  • Tags:

Doha është kryeqyteti i Katarit dhe është një qendër e rëndësishme kulturore dhe tregtare. Në një port modern dhe aeroportit. - Ju mund të vizitoni Katar Muzeu Kombëtar, Qendra artit dhe vepra artizanale dhe bazaars lokale me shumë suvenire lokale. - Ndër atraksionet shumë mirë të pajisura Katar Biblioteka Kombëtare, e cila pret një ofertë të pasur libra të rralla, dorëshkrime dhe vëllime. - Watch Këtu ju mund të xhamisë së famshme. Tani për çmimin e veçantë të 5 190Kč. doha

  • Tags:

Bishkek është më e madhe dhe gjithashtu kryeqyteti i Kirgistanit. E vendosur në pjesën veriore të vendit. Ajo shtrihet në një lartësi prej 800 m. Në veri të qytetit ngrihet varg madhështor Tian Shan malore.
Kjo kompleton cityscape bukur. Bishkek u themelua në vitin 1878 si një fortesë ruse Pipek. Në vitet 1926-1991 qyteti mbante emrin e Frunze dhe në nder të komandantit të Machala Frunze Ushtrisë së Kuqe. Ajo është tani Bishkek kulturor, biznesi dhe qendra ekonomike e vendit. Tani, për çmim të volitshëm 4 890Kč. 250px-Bischkek

  • Tags:

Sharm El Sheikh midis destinacioneve egjiptiane pothuajse klasike. Një përmbytje e diell, plazhe pafund me rërë dhe ujërat e qartë e Detit të Kuq, është e Sharm El Sheikh. Ne takohemi këtu me luksoze hotele me pesë yje dhe një gamë të gjerë të sportit. Me qendrat e shumta të saj tregtare është një nga vendpushimet më të zhvilluara të Egjiptit. Në ardhjen e tij për turistët mësuar me komplekset klasike e hotelit dhe mbështetësit e paqësore shtëpive të vogla të vogla të ftuar. Tani për çmim të veçantë 4 772Kč. 250px-Dahab_Beach

  • Tags:

Ai është qyteti i dytë më i madh, të cilat mund të gjenden në Zvicër. Edhe pse kjo është e dytë më e madhe, ajo ka një popullsi relativisht të vogël dhe një pak më shumë se 160 mijë. Sipërfaqja e përgjithshme e qytetit është ndjekur nga 45 kilometra katrorë. Qyteti është një qendër e madhe e arsimit, pasi ajo shtëpi në Universitetin e famshëm të Gjenevës. Ne kemi gjetur qytetin në pjesën jugperëndimore të Zvicrës, pranë kufirit me Francën. Në sajë të veprave të mëdha që lidhin të dy vendet, si rrugor dhe hekurudhor. Ajo është në një nivel shumë të lartë në vetë Gjenevë dhe përfshin të dy autobusë dhe Këmbaleca ose tramvaje. Tani për çmimin mahnitshme e 1 990 CZK. Views_of_Geneva

  • Tags:

Singapori është një vend ku bashkëjetojnë në harmoni të dashuruar e budizmit, Taoism, Islami, Krishterimi, Hinduizmi, konfucianizmit dhe Sikhism. Ju do të takohet këtu kryesisht me arkitekturë britanike, por ju do të gjeni si lagje e kinezëve, Little India zonë apo rrethin me xhamitë myslimane. Përveç kësaj, të gjithë i tmerrshëm rrokaqiejt moderne dhe parqe dekorativ. Tani për çmim të mirë të 13 590Kč. 220px-Aerial_view_of_Singapore_Changi_Airport_and_Changi_Air_Base _-_ 20110523 Pamje e aeroportit nga ajri

  • Tags:

Sao Paulo është qyteti më i madh në Brazil dhe në Amerikën Latine. Ajo u themelua më 25 janar 1554. Ajo është e vendosur në shtetin e Sao Paulo, i cili shtrihet në rajonin juglindor të vendit dhe shtetit më të populluar në Brazil. Sao Paulo është edhe qyteti i shtatë më i madh në botë dhe është biseduar rreth si një metropol botëror. Kjo është një qendër e rëndësishme e tregtisë, financave dhe artet. Qyteti ka, natyrisht, argëtuese, biznese, klube nate, kinema, qendra dëfrim. Tani për çmimin më të mirë 10 125Kč. 250px-Montagem_São_Paulo

  • Tags:

Pas shpërbërjes së Jugosllavisë, u duk se ka mbetur vetëm në Kroaci. Por tani ajo është kthyer Mali i Zi - i pavarur vend, ambicioz që dëshiron për të rifituar lavdinë e saj të mëparshëm. Bregu kufi me Detin Adriatik, dhe ka 73 km plazhe, ku ju mund të gëzojnë lounging në plazh apo eksploruar bukurinë e nënujore ose snorkeling ose scuba diving shkolla përdorin. Udhëtimi këtu ju mund të gëzojnë një tren. Fluturim direkt nga Bohemi Bar për të parë një nga hekurudhat më të bukura në Evropë. Tani për një çmim të madh 7 990 CZK. 2012/08/01-chorwacja_01

  • Tags:

Qyteti Colombo është e vendosur në shtetin e Sri Lanka në fushën administrative e perëndimore dhe ka jetuar atje 648.000 banorë është qyteti më i madh në Sri Lanka. Patjetër me vlerë vizituar shtëpitë e vjetra koloniale, dyqane çuditshëm dhe rrugë duke ofruar treg pazaret. Vizitoni tempullin Kelani, ndërtesa të vjetra dhe të reja parlament, muze dhe bashkia e qytetit. Tani për çmim të shkëlqyer të 11 390Kč. 240px-Wtccolombo

  • Tags: